Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Pomoc społeczna

Zdjęcie Artykułu

Wielkie serce na nakrętki w Kalnie. Kolejne serce stanie także w Żarowie

Opublikowano: 09-06-2020
Czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek stanął przy świetlicy wiejskiej w Kalnie.

Zaprojektował go i wykonał Sebastian Jarosz mieszkaniec Kalna, a sam pomysł „stworzenia” serca to inicjatywa Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego „Kalinów” w Kalnie.

– „Odkręcamy i zbieramy” to hasło, które przewodzi naszej akcji. Nakrętki są zbierane na szczytny cel, aby pomóc w leczeniu chorych dzieci. Ale też pamiętamy, że zbieranie nakrętek to dbałość o środowisko, gdyż nakrętki będą poddane recyklingowi. Pomysł na serce w Kalnie zrodził się już dawno w mojej głowie podczas wakacyjnych podróży, gdzie w większych miastach stoją podobne serca i w końcu doczekał się realizacji. Serce wykonał Sebastian Jarosz i przekazał je mieszkańcom Kalna bezpłatnie. Serdecznie dziękujemy Sebastianowi, że wspiera wiele inicjatyw i działań naszego Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego Kalinów – mówi Ewa Wołek mieszkanka Kalna.

Ogromne serce w Kalnie bardzo szybko napełniło się nakrętkami, które zostaną przekazane na rzecz chorych dzieci.

– Zachęcamy inne sołectwa, stowarzyszenia, grupy, aby zamawiać takie serca i niech ta piękna idea idzie w świat. W Kalnie po jednym dniu serduszko już prawie pełne. Cieszę się, że nasza inicjatywa tak bardzo spodobała się mieszkańcom Kalna – dodaje Ewa Wołek.

Niebawem takie same serce na nakrętki zostanie postawione przed żarowskim basenem. Z przekazanych informacji wiemy, że serce prawie w całości napełnione jest nakrętkami, dzięki życzliwości naszych mieszkańców. Planujemy, aby nie było to jedyne serce na terenie naszego miasta. Będziemy o tym jeszcze Państwa niebawem informować.

Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 954

Powrót