Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Pomoc społeczna

Zdjęcie Artykułu

Pamiętajmy o seniorach i samotnych

Opublikowano: 06-04-2020
Zagrożenie koronawirusem, kwarantanna, izolacja – chociaż dla wielu ta sytuacja może oznaczać zwolniony tryb działania, to dla jednostek miasta profesjonalnie zajmujących się udzielaniem pomocy jest wyzwaniem wymagającym szybkiego dostosowania się do niecodziennych okoliczności.

W związku z sytuacją wystąpienia koronowirusa, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie zwraca się ze szczególnym apelem do wszystkich mieszkańców naszej gminy o objęcie, w tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególną opieką osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie pilnych spraw urzędowych.

– Zwróćmy uwagę, czy w naszym najbliższym otoczeniu nie ma osób, którym możemy pomóc. Bądźmy wrażliwi na osoby starsze, samotne, z niepełnosprawnościami. Zadbajmy, by seniorzy czy osoby samotne nie czuły się w tych dniach pozostawione bez pomocy. Okazujmy także zainteresowanie, postarajmy się o regularny kontakt telefoniczny – mówi Małgorzata Siemińska kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Jednocześnie informujemy, że osoby potrzebujące pomocy mogą również kontaktować się z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie pod nr tel. 74 85 80 745 w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 7:30 do 15:30 oraz we wtorki od 8:00 do 16:00.

Oprac. Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 254

Powrót