Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Zdrowie

Zdjęcie Artykułu

Zbiórka krwi odwołana

Opublikowano: 26-03-2020
Żarowski Klub Honorowych Dawców Krwi informuje, że zbiórka krwi, która miała się odbyć 7 kwietnia w Zespole Szkół została odwołana.

– W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych kwietniowa zbiórka krwi została odwołana. Jednocześnie zwracamy się z apelem do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi. Apelujemy o oddawanie krwi, ponieważ jest ona potrzebna szczególnie teraz – mówi Czesław Giemza prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Żarowie.

Jednocześnie informujemy, że krew można oddawać w każdy czwartek w krwiobusie, który zlokalizowany jest przy PKP w Świdnicy, w godz. 9.00 – 13.00 oraz w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Chrobrego 31 w Wałbrzychu.

W kadencji 2020-2023 zarząd Miejskiego Klubu HDK PCK w Żarowie pracować będzie w składzie: Czesław Giemza (prezes), Arnold Kuszczak (zastępca prezesa), Mirosław Gwóźdź (skarbnik), Magdalena Dunicz (sekretarz) i Andrzej Pieczonka (członek zarządu).

Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 464

Powrót