Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Sport, turystyka, wypoczynek

Zdjęcie Artykułu

KS Goniec Żarów otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu

Opublikowano: 10-06-2020
Kilka dni temu na stronie internetowej Ministerstwa Sportu zostały opublikowane oficjalne wyniki Rządowego Programu „Klub”.

W tym roku ponad 54 miliony złotych trafi do 4894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. Jego celem jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty.

– W tym roku na realizację Rządowego Programu „Klub” zaplanowaliśmy rekordowy budżet. Dzięki temu wsparcie trafi do wszystkich klubów, których wnioski spełniły wymogi formalne – to blisko 4 900 lokalnych środowisk sportowych w całej Polsce. Jednocześnie w ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu finansowania, jakim jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wsparcie pracy trenerów – czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Sportu.

Dofinansowanie w wysokości 10.000 złotych otrzyma także klub sportowy Goniec Żarów.

– Każdy klub jednosekcyjny w ramach programu otrzymuje 10.000 złotych. Środki które otrzymaliśmy są przeznaczone tylko na prowadzenie zajęć szkoleniowych z dziećmi oraz na udział w obozie sportowym. Dzięki pozyskiwaniu środków z Ministerstwa Sportu oraz otrzymywanym wsparciu z dotacji Gminy Żarów od wielu lat nasze zajęcia szkoleniowe dla dzieci i młodzieży są bezpłatne – mówi Artur Adamek prezes klubu Goniec Żarów.

Gratulujemy, a zawodnikom życzymy samych sukcesów.

Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 211

Powrót