Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Sport, turystyka, wypoczynek

Zdjęcie Artykułu

Mistrzostwa Polski w Powożeniu

Opublikowano: 14-08-2020
Marek Baryłko zawodnik Sudeckiego Ludowego Klubu Sportowego „Książ” stanie do rywalizacji z innymi zawodnikami na Mistrzostwach Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi oraz Zawodach Krajowych.

Zawody zaplanowane zostały w dniach 27-30 sierpnia w Książu. Zawodnicy walczyć będą na rozległym terenie zabytkowego Stada Ogierów Książ.

Mieszkańcy gminy Żarów mogą trzymać kciuki za sukces Marka Baryłko, którego pasją są konie. Swój sportowy talent rozwija w dyscyplinie sportowej w jeździectwie, w kategorii zaprzęgi parokonne. Do sportu zaprzęgowego powrócił w 2012 roku, po dwudziestu latach przerwy. Od 2013 roku jest reprezentantem kadry narodowej Polski. Wielokrotnie reprezentował kraj na zawodach międzynarodowych w Austrii, Niemczech, Słowacji, Czechach oraz na Litwie. Kilkakrotnie był uczestnikiem Mistrzostw Świata Zaprzęgów Parokonnych. W jednym z sezonów został sklasyfikowany na 21. miejscu w rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej.

zaprzęg parokonny, którym powozi Marek Baryłko w trakcie zawodów sportowych

W Mistrzostwach wystartuje wielu utalentowanych zawodników, a sędziować będą specjaliści najwyższej klasy o międzynarodowych kwalifikacjach i wieloletnim doświadczeniu. Zapowiada się rywalizacja na wysokim poziomie. Na zawodników czekają atrakcyjne nagrody, wspaniałe pozytywne emocje i niepowtarzalna atmosfera.

Zapraszamy do Książa w dniach 27-30 sierpnia 2020r.

informacja o zawodach w powożeniu w Książu, które odbedą się w dniach 27-30 sierpnia 2020 roku

Oprac. Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 417

Powrót