Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Sport, turystyka, wypoczynek

Zdjęcie Artykułu

I Bieg Wierzbnów za nami

Opublikowano: 14-09-2020
Miłośnicy biegania spotkali się w sobotę, 12 września na I Biegu Wierzbnów, którego organizatorem było Stowarzyszenie Wierzbna.DR.

Na trasie, która liczyła 8 kilometrów spotkało się wielu sportowców, aby nie tylko wspólnie pobiegać, ale również aktywnie spędzić wolny czas. Organizatorzy wydarzenia zadbali o każdy szczegół. Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych kobiet i mężczyzn w kategorii open. A o posiłek regeneracyjny dla biegaczy zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wierzbnej.

Zawody otworzyli wspólnie burmistrz Leszek Michalak, Krystian Ulbin prezes Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” oraz Wojciech Pawłowski ze Stowarzyszenia Wierzbna.DR.

– Cieszę się, że I Bieg Wierzbnów zgromadził tak wielu sportowców. To pierwsza edycja tej imprezy i mam nadzieję, że nie ostatnia. Życzę uczestnikom wielu sportowych emocji oraz niezapomnianych wrażeń. A my kibice zadbamy o to, aby oklaskami zachęcić wszystkich biegaczy do uzyskania jak najlepszych wyników – mówił podczas otwarcia biegu burmistrz Leszek Michalak.

Na biegu w Wierzbnej pojawili się także wolontariusze, którzy zbierali pieniądze na leczenie Justyny Ciok z Marcinowic.

Wydarzenie I Bieg Wierzbnów otrzymało dofinansowanie przez Lokalną Grupę Działania „Szlakiem Granitu” w ramach operacji pod nazwą „Poznajemy i zachowujemy nasze dziedzictwo”.

Magdalena Pawlik

 

 

 

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 284

Powrót