Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Sport, turystyka, wypoczynek

Zdjęcie Artykułu

Uczniowie uczą się pływać w ramach projektu „Umiem pływać”

Opublikowano: 20-10-2020
Od września uczniowie szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów kontynuują zajęcia na żarowskim basenie, które realizowane są w ramach projektu „Umiem pływać”. Dzieci zdobywają umiejętności pod okiem instruktorów.

Projekt zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych, a głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej oraz nabycie podstawowych umiejętności pływania. Dzieci korzystają z nauki pływania całkowicie bezpłatnie. Mają zapewniony nieodpłatny wstęp na basen oraz zajęcia nauki pływania, które przeprowadzają wykwalifikowani instruktorzy/nauczyciele posiadający uprawnienia nauki pływania.

SP imbramowice na basenie

- Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie to zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie. Wiedzą, że pływanie postrzegane jest jako sport najbardziej wszechstronny i bezpieczny. Mali pływacy rozwijają  koordynację ruchową. Ćwiczenia w wodzie i pływanie to również jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy – mówi Marzena Zięba ze Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Oprac. Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 300

Powrót