Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Sport, turystyka, wypoczynek

Zdjęcie Artykułu

Spotkanie organizacyjne Koła PTTK Żarów

Opublikowano: 04-03-2019
W czwartek, 28 lutego w Żarowskiej Izbie Historycznej odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie reaktywacji Żarowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Na spotkanie przybyli liczni Żarowianie – byli i obecni członkowie PTTK, którzy posiadają książeczki turystyczne, jak również osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi Towarzystwa.

 

Po przywitaniu gości przez Bogdana Muchę – specjalistę d/s zbiorów muzealnych w GCKiS, głos zabrał pan Bolesław Moryl, który przedstawił zarys dotychczasowej działalności oraz plan zrzeszenia lokalnych turystów w reaktywowanym Kole PTTK Żarów. W kwestii spraw związanych z członkostwem oraz szerzej nt. organizowanych imprez turystycznych, informacji udzielili panowie Zbigniew Biliczak – przewodnik górski (sudecki) z Jaworzyny Śląskiej oraz Stanisław Plaszczak – wieloletni członek PTTK i grupy „Łaziki”, działającej przy DZCH „Organika Żarów”. Dla przybyłych na spotkanie, przygotowana została również prezentacja multimedialna, która dotyczyła zabytkowego Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Wierzbnej. Na zakończenie, rozdane zostały deklaracje członkowskie, dla osób zainteresowanych wstąpieniem do reaktywowanego Koła PTTK Żarów.

 

Kolejne spotkanie żarowskich turystów odbędzie się 7 marca 2019 roku (godz. 18:00) przy okazji XII Żarowskiej Prelekcji Historycznej, na którą serdecznie zapraszamy (prosimy o zabranie ze sobą wypełnionych deklaracji PTTK).

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 434

Powrót