Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Sport, turystyka, wypoczynek

Zdjęcie Artykułu

Narciarski Bieg Piastów

Opublikowano: 15-03-2019
Dystans 25 km stylem klasycznym zgromadził największą liczbę osób startujących w 43. Biegu Piastów. W święcie narciarstwa biegowego wzięła też udział reprezentacja gminy Żarów.

W biegu zaliczanym do Wordloppet zobaczyliśmy ponad 1700 zawodników. Pogoda tego dnia była zdecydowanie najmniej sprzyjająca startującym. Od rana w Jakuszycach panowała mgła, na krótko przed startem spadł też rzęsisty deszcz. Na szczęście tuż przed godziną 10:00, gdy pierwsi zawodnicy wyruszali na trasę zawodów opady ustały, pozostał jednak nieprzyjemny i silny wiatr oraz mgła. Dodatnie temperatury rozmiękczyły trasę, co znacznie utrudniło jej pokonanie.

W całej historii Biegu Piastów zdarzały się gorsze warunki pogodowe. Aura jest dla wszystkich jednakowa. My cieszymy się, iż po raz kolejny mogliśmy bawić się biegówkami. Każdy start na Polanie Jakuszyckiej traktujemy w wyjątkowy sposób. Na ten bieg czekamy przez cały rok – relacjonował Bolesław Moryl, dla którego był to już 38. start w Biegu Piastów.

Żarów nie mógł być nie zauważony na tej imprezie, ponieważ jako jedyna zorganizowana grupa posiadała transparenty z symbolami naszego miasta. Żarowscy biegacze dziękują burmistrzowi Żarowa Leszkowi Michalakowi za kolejne już wsparcie finansowe ekipy narciarskiej. Bieg Piastów należy do elity światowego narciarstwa biegowego – Ligi Worldloppet – organizacji skupiającej największe na świecie narciarskie biegi masowe.

Krzysztof Dutkiewicz

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 362

Powrót