Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Sport, turystyka, wypoczynek

Zdjęcie Artykułu

Żarowscy rajdowcy znów na podium

Opublikowano: 02-07-2019
Sukcesem zakończył się udział dwóch zawodników reprezentujących gminę Żarów: Grzegorza Redy i Marcina Czyżewskiego w 2 Rally Skars podczas 3 Rundy Tarmac Masters 2019.

Na starcie 16 czerwca pojawiło się 107 załóg, z czego tylko 70 udało się dotrzeć do mety. Choć sam rajd był bardzo ciężki, ostatecznie zawodnicy z Żarowa wygrali zawody, zdobywając drugie miejsce i awansując z czwartej na drugą pozycję w klasyfikacji rocznej.

Zawodników z Żarowa wspiera także Gmina Żarów. – Odcinki w okolicach Mirska były bardzo wymagające, dodatkowo pogoda zafundowała nam dodatkowe atrakcje w postaci ulewnego deszczu na przemian z palącym słońcem. Już na pierwszym odcinku naszej załodze nie szło. Najpierw zmienna nawierzchnia, potem wypadek załogi poprzedzającej i między innymi te okoliczności sprawiły, że przy ponad 100km/h wypadliśmy z trasy. Po ratowaniu i kilku obrotach znaleźliśmy się w rowie. Na szczęście autem udało się nam przejechać i po ponad pół minuty wróciliśmy na trasę. Na drugiej pętli udało nam się nawet wygrać odcinek nr 3 w naszej klasie, ale po przygodzie na pierwszym odcinku strata była olbrzymia. Do mety dotarliśmy już bez większych problemów, plasując się na drugiej pozycji w rajdzie i tym samym awansując z 4 na drugą pozycję w klasyfikacji rocznej. Teraz wakacje, pod koniec sierpnia druga część sezonu. Dziękujemy oczywiście tym, którzy nas wspierają: Gmina Żarów, Auto Zywer, Auto-Shop, Geospace, Strefa Okazji, Serwis Park, DSEE oraz Euro-Car – relacjonuje Grzegorz Reda.

Oprac. Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 493

Powrót