Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Sport, turystyka, wypoczynek

Zdjęcie Artykułu

Sukcesy Żarowianki na Mistrzostwach Polski Runmageddonu

Opublikowano: 13-11-2019
Niezłym wynikiem może pochwalić się Urszula Zywer mieszkanka gminy Żarów, która reprezentuję Polskę na arenie międzynarodowej w biegach z przeszkodami OCR (ang. Obstacle Course Racing).

W tegorocznych Mistrzostwach Świata wraz z drużyną zajęła 18 miejsce wśród profesjonalnych sztafet mieszanych, a w odbywających się pod koniec października Mistrzostwach Polski Runmageddonu wywalczyła 9 miejsce w klasyfikacji Elite kobiet. Gmina Żarów wspiera starty młodej Żarowianki.

- Pierwsze biegowe kroki w okolicznych lasach i na żarowskiej bieżni zaczęłam stawiać przed dwoma laty. Biegi z przeszkodami to wciąż młoda dyscyplina sportowa. Sprawdza ona wszechstronne przygotowanie fizyczne zawodników, ale przede wszystkim wydolność, wytrzymałość i siłę chwytu. Zawodnicy muszą pokonywać trasę biegową naszpikowaną rozmaitymi przeszkodami, do których pokonania wymagana jest nie tylko siła, ale także spryt i technika. Pierwszy poważny sezon startowy w 2019 roku to moje pierwsze dobre wyniki. W tegorocznych Mistrzostwach Świata wraz z drużyną zajęłam 18 miejsce wśród profesjonalnych sztafet mieszanych, a w odbywających się z końcem października Mistrzostwach Polski Runmageddonu zajęłam 9 miejsce w klasyfikacji Elite kobiet. Składam serdeczne podziękowanie gminie Żarów za wsparcie mojego udziału w tym wydarzeniu – mówi Urszula Zywer.

Żarowianka już dziś planuje swój udział w najważniejszych imprezach w przyszłym sezonie. Główny cel to Mistrzostwa Europy, które w 2020r. odbędą się we włoskim Val di Fiemme. Reprezentantka gminy Żarów kwalifikacje w serii Elite, czyli najlepszych kobiet już uzyskała. Teraz czekamy na kolejne dobre wieści.

Oprac. Magdalena Pawlik

FOTO: OCR World Championships

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 634

Powrót