Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Sport, turystyka, wypoczynek

Zdjęcie Artykułu

Memoriał pamięci Kazimierza Bordulaka

Opublikowano: 19-11-2019
Siatkarski Memoriał, poświęcony pamięci Kazimierza Bordulaka był okazją do wspomnień wieloletniego działacza sportowego, prezesa żarowskiego Chemika.

W turnieju zorganizowanym przez TKKF Chemik Żarów zobaczyliśmy cztery drużyny. Na zaproszenie żarowskiego klubu tradycyjnie odpowiedziały kluby z Katowic oraz Wieruszowa. Otwarcia zawodów dokonali włodarze miasta oraz przyjaciele, wśród których znaleźli się Leszek Michalak, Przemysław Sikora, Lilla Gruntkowska, Tadeusz Pudlik, Jan Caliński.

- Spotykamy się dziś na I Memoriale pamięci naszego przyjaciela Kazimierza Bordulaka. Cieszę się, że każdy przyjął zaproszenie. Jedni, aby zaprezentować dobrą grę w siatkówkę, a inni, aby dopingować i wspierać zawodników. Wszyscy jesteśmy tutaj dziś obecni, aby wspominać Kazimierza, który zapewne patrzy teraz na nas z góry i jest dumny, że w Żarowie rozgrywa się kolejny mecz siatkówki. Dziękuję i mam nadzieję, że będziemy się spotykać każdego roku, aby uczcić pamięć naszego przyjaciela i wielkiego miłośnika piłki siatkowej – mówił podczas otwarcia Zbigniew Sionko prezes TKKF „Chemik” Żarów.

W całym turnieju zwyciężył pierwszy zespół TKKF Chemik Żarów przed Boroki Katowice, Kubusie Wieruszów, oraz TKKF Chemik II Żarów. Najlepszym siatkarzem wybrano Tomasza Chlipalskiego (Chemik I Żarów). Zawodników do większego wysiłku mobilizowały cheerleaderki Kids Dance z GCKiS.

TKKF Chemik I Żarów: Ireneusz Pękała, Jakub Szram, Jakub Borowy, Tomasz Chlipalski, Tomasz Smereka, Stanisław Dobrowolski.

TKKF Chemik II Żarów: Jacek Kruk, Krzysztof Jachimowicz, Filip Slatan, Adrian Smagło, Jakub Wiśniewski.

Imprezę wsparli: Lilla Gruntkowska, Tadeusz Pudlik, Beata i Stanisław Łukaszów, Tadeusz Dalgiewicz, Ireneusz Pękała.

Współorganizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Po zakończeniu turnieju zawodnicy i zaproszeni goście udali się na cmentarz, aby złożyć symboliczną wiązankę kwiatów i zapalić znicze na grobie Kazimierza Bordulaka.

Krzysztof Dutkiewicz

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 1193

Powrót