Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Sport, turystyka, wypoczynek

Zdjęcie Artykułu

Masz pomysł, ten projekt jest dla ciebie

Opublikowano: 20-04-2020
“Gminna kultura powszechna” to hasło, pod którym Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zaprasza mieszkanki i mieszkańców gminy Żarów, osoby w każdym wieku, do wspólnego decydowania o tym, w jaki sposób powinna wyglądać kultura w naszej gminie oraz do wspólnej organizacji wydarzeń kulturalnych.

– Nasze Centrum otrzymało środki finansowe z Narodowego Centrum Kultury, które przeznaczymy na działania zgłoszone i zorganizowane przez mieszkańców. Zanim jednak wybierzemy w czerwcu wydarzenia, które wspólnie zorganizujemy latem i jesienią, zapraszamy do rozmowy każdego, komu kultura jest bliska. Jest to okazja, żeby podzielić się ciekawym talentem, pomysłem, pasją lub po prostu opowiedzieć o tym, co ciekawego na polu kultury i sztuki dzieje się w Waszej miejscowości i jest warte wsparcia – mówi Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Projekt jest realizowany dzięki dotacji przyznanej przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne.

Zapraszamy do rozmowy o kulturze w naszej gminie - zarówno o tym, co wartościowego już się dzieje i jest warte wsparcia lub promocji, jak i o tym, co wspólnie możemy zrobić, aby wypełnić kulturą miejsca i miejscowości, które najbardziej tego potrzebują i żeby tworzyć program, w którym każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

– Już w czerwcu zaprosimy wszystkich mieszkańców do zgłaszania pomysłów na własne wydarzenia kulturalne - ale żeby tak się stało, musimy się zastanowić, jakie to powinny być wydarzenia. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszej opinii! Ponieważ ze względu na kwarantannę nie możemy spotkać się osobiście, zachęcamy do odpowiedzi na kilka pytań za pośrednictwem formularza online, który dostępny jest na stronie internetowej www.centrum.zarow.pl – dopowiada Tomasz Pietrzyk dyrektor GCKiS w Żarowie.

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 207

Powrót